نکات مهم در انتخاب جعبه آتش نشانی
جعبه آتش نشانی | کپسول آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

نکات مهم در انتخاب جعبه آتش نشانی

مهم ترین نکات در انتخاب جعبه آتش‌نشانی، وجود سیستم های اعلام و اطفای حریق به خصوص اطفای حریق به خاطر جلوگیری از گسترش آتش در هر ساختمانی لازم و نیاز است. جعبه ها و کپسول های آتش‌نشانی نمونه ای از تجهیزات آتش نشانی می باشند، که کاربرد جعبه های فایرباکس با توجه به نوع ساختمان و کاربری آن متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات در انتخاب جعبه آتش‌نشانی بپردازیم. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع تجهیزات آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی و شارژ کپسول آتش‌نشانی با فروشگاه اینترنتی تجهیزات آذین در کرج همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب جعبه آتش نشانی

اولویت مهم در انتخاب جعبه آتش‌نشانی توجه به ضخامت ورق جعبه می باشد. ضخامت ورق جعبه ها می بایست حداقل ۱.۵ میلیمتر باشد، تا از هر گونه انحراف و پیچیدگی جعبه جلوگیری به عمل آید. اما جعبه های موجود در بازار بطور معمول با ضخامت ۰.۷ و یا ۰.۸ میلیمتر و به تعداد محدود با ضخامت ۱ میلیمتر ساخته می شوند. نکات بعدی در انتخاب جعبه های آتش نشانی به شرح زیر می باشد:

  • در انتخاب جعبه آتش‌نشانی با کیفیت توجه به نحوه جوشکاری جعبه بسیار مهم است. هر چقدر میزان جوشکاری روی جعبه کمتر و دقیق تر باشد، کیفیت جعبه افزایش می یابد. شایان ذکر است که در بیشتر جعبه های آتش نشانی موجود در بازار تولیدکنندگان از خال جوش روی جعبه استفاده می کنند و با چرخاندن لبه های جعبه روی جوش ها، این احساس به خریدار منتقل می شود که همه جعبه ها جوش داده شده هستند.
  • در انتخاب جعبه مناسب که بسیار حائز اهمیت است، نوع تجهیزات و اتصالات مورد استفاده در جعبه ها می باشد.
  • استفاده از قفل و لولای مرغوب و با کیفیت در ساخت جعبه های آتش نشانی در میزان کیفیت جعبه تأثیرگذار است و زیبایی خاصی به جعبه می بخشد.
  • قرقره مورد استفاده در جعبه های آتش نشانی نیز در انتخاب جعبه های آتشنشانی از اهمیت بخصوصی برخوردار است.
  • آخرین مرحله در انتخاب جعبه آتش‌نشانی نوع رنگ آمیزی جعبه می باشد. به خاطر اینکه جعبه های آتش نشانی همواره در معرض شرایط جوی و رطوبت هستند، بهتر است برای رنگ آمیزی از پوشش های رنگ الکترواستاتیک که در شرایط جوی مقاومت بالایی دارند استفاده شود.

جعبه آتش نشانی | کپسول آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

انواع جعبه های فایرباکس آتش‌شانی

جعبه های آتش نشانی با توجه به نوع تجهیزات به کار رفته در داخل آنها به دو نوع جعبه آتش‌نشانی با شلنگ هوزریل و جعبه با شلنگ برزنتی تقسیم می شوند.

  • جعبه هوزریل (Hose reel) به شلنگ هوزریل با قطر ۳/۴ اینچ مجهز می باشد. در این نوع جعبه ها باید همیشه آب در وسط قرقره جریان داشته باشد. بنابراین آبرسانی به شلنگ بوسیله مکانیزم برنجی هرز گرد در وسط قرقره انجام می گیرد. این جعبه ها طور معمول در ساختمان هایی با مساحت کم، مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.
  • جعبه های آتش نشانی با شلنگ برزنتی که به اصطلاح به آنها Fire Box گفته می شود، دارای شلنگی از جنس نخ پرلون به قطر ۱^(۱/۲) یا ۲ اینچ می باشند. این شلنگ ها تنها به دور قرقره پیچیده می شوند. سپس با استفاده از اتصالات ویژه به شیر زاویه ای موجود در جعبه فایرباکس متصل می شوند. این جعبه ها در مکانهایی که نیازمند سیستم اطفای حریق قوی هستند، استفاده می شوند.

نحوه ساخت جعبه های آتش‌نشانی

در گام اول ورق های آهن به واحد برش منتقل می شوند تا پس از طی مراحل کنترل کیفیت و اخذ مجوز QC کارخانه، وارد خط تولید شوند. در این واحد ورق ها با توجه به ابعاد درخواستی مشتری برای جعبه ها، برش خورده و جهت راحت خم شدن، عملیات زاویه گذاری بر روی آنها صورت میگیرد. سپس  ورق های برش خورده وارد مرحله پانچ می شوند. در این مرحله تمامی مراحل پانچ همچون پانچ محل قفل، محل قرارگیری کلید یدک، هواکش و ورودی لوله ها بر روی آنها انجام می شود. مرحله پایانی ورود به واحد رنگ آمیزی می باشد.

در این واحد جعبه ها داخل وانهای ویژه چربی زدایی و فسفات قرار می گیرند و پس از خشک شدن کامل آماده رنگ آمیزی می شوند. جعبه ها پس از ورود به اتاق رنگ و پوشش دهی کامل درون کوره قرار می گیرند، که به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد گرم و پس از آن آماده نصب اتصالات شده و بسته بندی می شوند.

آتش نشانی آذین

برای خرید و اطلاع از قیمت انواع بهترین تجهیزات آتش نشانی ، تجهیزات ترافیک و لباس کار و شارژ کپسول پودر و گاز در کرج می‌توانید با تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج در  تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید