قیمت شارژ کپسول آتشنشانی | شارژ انواع کپسول آتشنشانی | اطفاتجهیز

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی | شارژ انواع کپسول آتشنشانی | اطفاتجهیز

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی: زمانی که از کپسول آتش نشانی استفاده می کنید باید از نکات ایمنی و نحوه نگهداری آن آگاهی داشته باشید. یکی از نکاتی که همیشه باید به آن دقت و توجه داشته باشید عملیات شارژ کپسول آتش نشانی است. حتی اگر برای مدت زمان کوتاهی از کپسول آتش نشانی استفاده کنید باعث می شود که زمان بروز حوادث بعدی کپسول دیگر کارایی لازم را برای اطفای حریق نداشته باشد باید به مراکز شارژ کپسول آتش نشانی به صورت دوره ای مراجعه نمایید.

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی | شارژ انواع کپسول آتشنشانی | اطفاتجهیز

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی | شارژ انواع کپسول آتشنشانی | اطفاتجهیزشارژ کپسول آتش نشانی بسیار راحت است و با چند اقدام ساده انجام می شود. دستورالعمل ها و دستگاه های مختلفی برای شارژ کپسول آتش نشانی با توجه به نوع کپسول آتش نشانی وجود دارد. عمل شارژ کپسول آتش نشانی باید در مراکز مجاز و معتبر انجام شود که دستگاه های استانداردی را داشته باشند.

عده ای اعتقاد دارند که اگر از کپسول آتش نشانی برای مدت کوتاهی استفاده کنند دیگر لازم نیست که دوباره آن را شارژ کنند، اما این تصور اشتباه است. استفاده از کپسول آتش نشانی حتی برای مدت کوتاهی موجب می‌ شود که میزان تراکم فشار موجود در کپسول کم شود و کپسول دیگر کارایی لازم در هنگام استفاده را نداشته باشد.

شارژ کپسول آتش نشانی در کرج

نکات مهم شارژ کپسول آتش نشانی

در ابتدا شما باید از خاموش کننده و موادی که در آن قرار دارد اطلاع داشته باشید. کلاس a در کپسول آتش نشانی‌ کپسول هایی هستند که درون آن ها از آب پر شده است. کلاس های خاموش کننده مانند b,c, d و …  دارای مواد و دستورالعمل های ویژه به خود هستند. تعدادی از آن ها با مواد شیمیایی خشک پر شده‌ اند. اینکه از چه نوع موادی برای شارژ کپسول آتش نشانی استفاده کنید بسیار مهم است، زیرا اگر زمان شارژ کپسول آب درون آن را از گاز پر کنید خطر ساز است.

اگر به صورت محدود از کپسول آتش نشانی استفاده کرده‌ اید باید مواد داخل آن به طور کامل تخلیه شود تا عملیات شارژ را بر روی آن مجدد انجام داد. عملیات تخلیه به این صورت است که شما دست خود را بر روی ضامن تخلیه نگه می دارید تا همه مواد از آن خارج شود. زمانی که مواد، دیگر از کپسول خارج نشود عملیات شارژ به خوبی انجام شده است.

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی | شارژ انواع کپسول آتشنشانی | اطفاتجهیز

قبل از شارژ کپسول باید قسمت‌ های مختلف خاموش کننده را چک کرده و تمیز کنید. در زمان تمیز کاری لازم است اجزایی مثل شیلنگ، اهرم فشار و غیره به خوبی تمیز شوند و نازل اهرم و حلقه پمپ سالم باشند. همچنین قبل از شارژ تعویض قطعات فرسوده و سوراخ شده بسیار مهم است. با استفاده از دستگاه های نشت یاب این کار را می توانید انجام دهید. برای شارژ باید به مواد و یک دستگاه که تحت فشار مواد را به درون کپسول انتقال می‌ دهد دسترسی داشته باشید. اگر آسیب های زیادی به کپسول آتش نشانی وارد شده است باید کپسول آتش نشانی را از رده خارج کنید و به خرید کپسول آتش نشانی جدید اقدام کنید.

کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی باید ویژگی‌ هایی داشته باشند مثل میز کار استاندارد که با میزهای معمولی فرق می کند و لوازم یدکی استاندارد و ابزار کار استاندارد، گیره میز کار را داشته باشد. همه این ابزار به وسیله اپراتور استفاده می شود. اگر محل نگهداری کپسول بسیار گرم و سرد است بر روی کپسول آتش را می تواند تاثیر بگذارد. به همین خاطر باید فواصل زمانی شارژ کوتاه‌تر شود.

سیم پلمپ باید به نحوی باشد تا در مواقع اضطراری به راحتی قطع شود و همچنین پلمپ کپسول آتش نشانی باید باز نشده باشد، اگر باز شده باشد برای شارژ دوباره اقدام کنید.

قیمت شارژ کپسول آتشنشانی

هر دو سال یکبار کپسول آتش نشانی را برای تست هیدرواستاتیک به مراکز معتبر ببرید. کپسول آتش نشانی باید دارای برچسبی باشد تا زمان تاریخ آخرین شارژ کپسول در روی آن نوشته شده باشد.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی دارای وزن های متفاوت ۱ کیلویی، ۲ کیلویی، ۳ کیلویی، ۴ کیلویی، ۶ کیلویی، ۱۲ کیلویی، ۲۵ کیلویی، ۵۰ کیلویی، ۱۰۰ کیلویی و ۲۵۰ کیلویی می باشند. قیمت شارژ کپسول آتش نشانی که وزن کمتری دارد مسلم است که کمتر می باشد. هرچه وزن کپسول آتش نشانی بیشتر باشد قیمت شارژ آن نیز بیشتر می‌ شود. همچنین قیمت شارژ کپسول آتش نشانی به نوع مواد آن ( کربن دی اکسید،‌ پودر و گاز، بیوورسال) نیز بستگی دارد. در قیمت شارژ کپسول آتش نشانی کیفیت موادی که استفاده می‌ شود نیز تاثیر می گذارد. اگر مواد مرغوب تری استفاده شود پس قیمت آن بالاتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید