قیمت سیستم اعلام حریق۲ | سیستم اعلام حریق کرج | اطفاتجهیز

قیمت سیستم اعلام حریق۲ | سیستم اعلام حریق کرج | اطفاتجهیز

قیمت سیستم اعلام حریق۲ :سیستم اعلام حریق یکی از تجهیزات آتش نشانی است که در زمان وقوع حریق در محیط سازمان یا هر مکان دیگری برای خبر دادن و آشکار سازی استفاده می شود.سیستم اعلام حریق در دو نوع دستی و خودکار وجود دارد سیستم اعلام حریق دستی سیستمی می باشد که به صورت خودکار کاشف عمل نمی‌ کند و هشدار تنها به وسیله دست و توسط انسان شروع می‌ شود.

قیمت سیستم اعلام حریق۲ | سیستم اعلام حریق کرج | اطفاتجهیز

در حقیقت سیستم اعلام حریق دستی اگر اپراتور نداشته باشد کارایی ندارد. همه ساختمان هایی که سیستم اعلام حریق خودکار دارند ضروری است که سیستم اعلام حریق دستی نیز داشته باشند. سیستم اعلام حریق اتومات یا همان خودکار سیستمی است که یک سری حسگر دارد که به یک یا چند محصول حریق حساس می باشد و در صورتی که آن ها را حس کند به صورت خودکار فعال می شود.

قیمت سیستم اعلام حریق۲

سیستم اعلام حریق خودکار دو سیستم موضعی و مرکزی را نیز شامل می شود.

  1. سیستم اعلام حریق موضعی یا انفرادی: به این نحو است که آژیر هشدار بر روی آشکار ساز ها نصب شده است. کاشف های موضعی دارای طول عمر ۵ سال و باتری مناسب برای استفاده می باشد.
  2. سیستم اعلام حریق خودکار مرکزی: پنل مرکزی را دارا می باشد و آشکار ساز ها سیگنال را به پنل و پنل به آژیر ها و غیره می رساند.

انواع سیستم اعلام حریق اتومات مرکزی

سیستم اعلام حریق متعارف: در زمان مراجعه به سیستم های اعلام حریق احتمال خیلی زیاد وجود دارد که اصطلاح یک سیستم اعلام حریق متعارف و معمول یا کانونشنال را بشنوید. سیستم اعلام حریق متعارف یک هشدار در زمان وقوع آتش است.

سیستم اعلام حریق در کرج

منطقه آشکارساز فعال یا نقطه تماس دستی را به وسیله یک LED شناسایی می کند. این از یک پیام متنی که در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر در یک صفحه نمایش LCD ایجاد می شود متفاوت است. در حقیقت در سیستم اعلام حریق متعارف یا کانونشنال منطقه حدودی حریق تعیین می شود.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

از مجموعه آشکارساز های آتش و دستگاه هایی، سیستم اعلام حریق آدرس پذیر ساخته شده است که متصل به یک صفحه کنترل مرکزی می باشد. با استفاده از سیستم های آدرس پذیر هر دستگاه دارای یک آدرس یا مکان می باشد که این امکان را می دهد تا آشکارساز دقیق مکان حریق ایجاد شده را به سرعت بشناسد.

قیمت سیستم اعلام حریق۲

یعنی در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر به طور دقیق دیوایسی که به حادثه دچار شده است را تعیین می کند. به نوعی به سیستم اعلام حریق آدرس پذیر، سیستم اعلام حریق هوشمند نیز می گویند.

سیستم اعلام حریق | دستگاه اعلان حریق | فروشگاه آذین

سیستم اعلام حریق بی سیم

هیچ سیم کشی بین پانل کنترل آتش و سایر دستگاه ها در سیستم های اعلام حریق بی سیم استفاده نمی شود. سیتستم اعلام حریق که امروزه از آن بهره می‌ گیرند بیشتر سیستم اعلام حریق بی سیم می باشد.

قیمت سیستم اعلام حریق۲

این سیستم ها از پیشرفته ترین فناوری هوشمند استفاده می‌ کنند و در یک خانه هوشمند با کاربرد های گوناگون نرم افزاری می‌ توانند در هم آمیخته شوند. در این سیستم ها سیگنال از ردیاب ها به صفحه کنترل با فرکانس رادیویی انتقال پیدا می کند. سیستم اعلام حریق بی سیم در مکان هایی که امکان سیم کشی یا تغییر و دسترسی به همه نقاط آن وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از سیستم اعلام حریق

اولین و مهمترین مزیت این یک سیستم اعلام حریق دارد نجات دادن جان انسان ها می باشد و کوچکترین اهمیت این سیستم این است که اشخاص را نسبت به ایجاد آتش آگاه می‌ کند و به آن ها اجازه می‌ دهد که فرار کنند.

قیمت سیستم اعلام حریق۲

مزیت بعدی که سیستم اعلام حریق دارد این است که باعث کاهش آسیب مالی بیشتر می شود و نیز سیستم اعلام حریق با آگاهی سریعی که به افراد و سازمان آتش نشانی می دهد در کسب و کار اشخاص ساکن ساختمان وقفه کاری کمتری را به وجود می آورد.

سیستم اعلام حریق در کرج

کارشناسان شرکت های معتبر در کرج با توجه به اهمیتی که سیستم اعلام حریق در کرج دارد و خسارت های ناشی از آن و با بهره گیری از دانش روز دنیا، در نظر گرفتن استاندترد های بین المللی و همچنین با گرفتن تاییدیه آتش نشانی طراحی و مشاوره را انجام می دهند و کارفرما در عرصه اجرای سیستم اعلام حریق و خرید تجهیزات اعلام حریق و نیز تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق آموزش می بیند.

دیدگاهتان را بنویسید