سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی
جعبه آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

در این مقاله قصد داریم شما کاربران گرامی را با سیستم آبرسانی انواع جعبه آتش نشانی آشنا کنیم. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع تجهیزات آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی و شارژ کپسول آتش‌نشانی با فروشگاه اینترنتی تجهیزات آذین در کرج همراه باشید.

آشنایی با سیستم آبرسانی انواع جعبه آتش نشانی

سیستم آبرسانی دارای انواع مختلفی همچون تر و خشک می باشد. جعبه آتش نشانی سیستم آب رسانی تر از انتهایی ترین قسمت ساختمان (زیر زمین) آغاز و تا بالاترین نقطه ی آن پشت بام به اتمام می رسد. این نوع شبکه به لوله ی آب شهری متصل می باشد و هر خروجی تعبیه شده در طبقات در صورت نیاز قادر به تامین آب می باشند.

در این سیستم بر خلاف سیستم آب رسانی خشک که از طریق آب  شهری تامین نمی شود، این سیستم بوسیله آب شهری، آب مورد نیاز خود را تامین می نماید به صورتی که این سیستم همیشه به آب ساختمان و آب شهری متصل است و این امکان را فراهم می کند تا همیشه در سیستم آن آب وجود داشته باشد و صورتی که هر موقع ورودی شیر جعبه را باز کنید آب جریان پیدا خواهد نمود.

سیستم آب رسانی خشک جعبه آتش‌نشانی

این نوع شبکه به لوله ی آب شهری متصل نمی باشد و ورودی آن در مجاورت درب ورودی ساختمان یا طبقه ی همکف نصب و تعبیه می شود. تا در مواقع ضروری آب توسط پمپ خودروی آتش نشانی به درون شبکه پمپاژ شود و در تمامی خروجی ها قابل دریافت باشد. در این سیستم آب رسانی می توان گفت که منبع آب و آب مورد نیاز برای جعبه در سیستم لوله کشی و منابع ساختمان و یا محل مورد نظر بصورت جدا گانه می باشد و به سیستم لوله کشی آب شهری ساختمان ارتباطی ندارد.

به همین خاطر در حالت عادی داخل لوله و جعبه، آبی وجود ندارد و خشک است. شایانذکر است که در سیستم نوع خشک بطور معمول آب مورد نیاز بوسیله لوله ورودی در جلوی درب ساختمان و یا محل مورد نظر یک محفظه شیشه ای نصب شده است و آب از طریق آن تامین می شود. ضمن اینکه ورودی برای دو سایز ۹ و ۱۱ سانتی متر پیش بینی شده است.

جعبه آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

سیستم آبرسانی مرکب جعبه آتش‌نشانی

سیستم آبرسانی مرکب جعبه آتش نشانی نیز دارای دو نوع  تر و خشک می باشد که در این سیستم با توجه به شرایطی که موجود است، نظیر مساحت، ارتفاع و … از ترکیب دو سیستم آبرسانی تر و خشک به صورت همزمان استفاده خواهد شد و می توان به صورت همزمان از هر دو آن استفاده نمود. مزیت استفاده از این سیستم به این صورت می باشد که اگر در زمانی آتش سوزی کوچکی رخ داد شما می توانید از سیستم تر استفاده کنید و برای آتش سوزی های بزرگ و وسیع نیز از سیستم خشک که دارای فشار بیشتر و بالاتری است استفاده کنید.

آتش نشانی آذین

برای خرید و اطلاع از قیمت انواع بهترین تجهیزات آتش نشانی ، تجهیزات ترافیک و لباس کار و شارژ کپسول پودر و گاز در کرج می‌توانید با تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج در  تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید