زمان مناسب بازرسی و شارژ کپسول آتش نشانی
کپسول آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | خرید تجهیزات آتش نشانی در کرج

زمان مناسب بازرسی و شارژ کپسول آتش نشانی

داشتن تجهیزات آتش نشانی همچون کپسول آتش نشانی و سایر موارد جهت اطفاء حریق کافی نمی باشد، شما باید بررسی نمایید که آیا تجهیزاتی مانند خاموش کنننده ها از نظر سلامت فنی بررسی شده اند و مشکلی ندارند. از سوی دیگر کپسول های آتش نشانی باید در زمان های مشخصی سرویس دهی و شارژ شوند تا در مواقع ضروری برای شما مشکل ساز نشود. در ادامه این مقاله به نحوه چک کردن و بررسی کپسول آتش نشانی خواهیم پرداخت. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع تجهیزات آتش نشانی و شارژ کپسول آتش‌نشانی با فروشگاه اینترنتی تجهیزات آذین در کرج همراه باشید.

نحوه چک کردن و بررسی کپسول های آتش نشانی

نخستین موردی که باید در این خصوص در نظر داشته باشید این است که کپسول های آتش نشانی شما هر ساله باید سرویس و شارژ مجدد شوند، اگر که تاریخ دقیق پایان آن را می خواهید کافیست نگاهی به کارت متصل به کپسول یا برچسب آن بیاندازید. دیگرنکات بررسی کپسول های اطفا حریق به شرح زیر می باشد:

  • نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر شما حتی یکبار از کپسول آتش‌نشانی خود استفاده کرده باشد، باید می بایست نسبت به شارژ مجدد آن اقدام نمایید. از سوی دیگر اصلا مهم نیست که چقدر از حجم آن باقی مانده است، زیرا خاموش کننده شما پس از یک بار استفاده دیگر آن فشار و قدرت خاموش کنندگی را نخواهد داشت.
  • حتما یادتان باشد که پلمپ کپسول آتش‌نشانی نباید باز شده باشد و اگر باز شده شما باید به این مسئله می بایست رسیدگی کنید و مطمئن شوید که از آن استفاده نشده و در صورتی که اتفاقی افتاده و استفاده شده برای شارژ مجد آن اقدام کنید.
  • هنگامی که خاموش کننده خود را برای شارژ مجدد از محل مورد نظر بر می دارید باید حتما از کپسول آتش‌نشانی جایگزین برای آن محل استفاده نمایید.
  • کپسول های آتش نشانی باید حتما دارای برچسب و یا کارتی باشد که مدت زمان آخرین شارژ و تاریخی که باید برای شارژ مجدد اقدام کنید را برای شما توضیح داده باشد.
  • سیم پلمپ این وسیله باید به گونه ای باشد که بتوان در زمان حادثه آن را به آسانی پاره کرد.
  • هر دوسال یک بار کپسول آتش‌نشانی خود را برای تست هیدرواستاتیک از درون خارج کرده و به مراکز معتبر تست و شارژ کپسول آتش‌نشانی ببرید.

کپسول آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | خرید تجهیزات آتش نشانی در کرج

نکات مهم پس از شارژ و بازرسی کپسول آتش‌نشانی

کپسول آتش‌نشانی خود را وزن نمایید، چراکه وزن آن پس از شارژ شدن کامل باید با عدد نوشته شده روی کپسول برابر باشد. و در کنار محل نصب هر کپسول آتش‌نشانی یک بروشور آموزش برای استفاده از خاموش کننده خود قرار دهید.

محل نگهداری کپسول ها باید مناسب باشد و دسترسی به آن برای همه افراد ممکن شود، از سوی دیگر بررسی کنید که هیچ مانعی برای استفاده از کپسول در مسیر برای مردم نباشد. تجهیزات اتش نشانی آذین ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق از جمله فایرباکس، کپسول و .. به سراسر کشور می باشد.

آتش نشانی آذین

برای خرید و اطلاع از قیمت انواع بهترین تجهیزات آتش نشانی ، تجهیزات ترافیک و لباس کار و شارژ کپسول پودر و گاز در کرج می‌توانید با تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج در  تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید