انواع لباس آتش نشانی
لباس آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

انواع لباس آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی آذین قصد دارد شما عزیزان و همراهان گرامی را با انواع لباس های فرم آتش نشانی آشنا کند. ضمن اینکه می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید انواع تجهیزات آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی و شارژ کپسول آتش‌نشانی با فروشگاه اینترنتی تجهیزات آذین در کرج همراه باشید.

انواع لباس فرم مخصوص آتش نشانی

همانطور که آگاه هستید همه آتش نشانان برای نجات افراد از آتش باید به شعله های حریق پا بگذارند، بنابراین باید لباس فرم مناسبی داشته باشند که خود دچار صدمه نشوند. از گذشته تا به الان تجهیزات آتش نشانی و لباس های ایمنی مختلفی ساخته و تولید شده اند که با گذشت زمان و پیشرفت علم این تجهیزات به مراتب بهتر و پیشرفته تر شد و برای هر محیطی لباس های گوناگون طراحی، تولید و روانه بازار شد. انواع لباس های آتش نشانی به شرح زیر است:

  • شعله های آتش
  • محیط رطوبت دار
  • محیط های اسیدی

در هر کدام از این محیط ها، از لباس های مخصوصی می توان استفاده کرد. آشنایی داشتن با انواع جنس لباس بسیار مهم است. چیزی که در رابطه با جنس لباس های فرم مشخص می باشد این است که باید در برابر سوختن و آتش مقاومت بسیار بالا و مطلوبی را ارائه دهد. همچنین از انعطاف مناسبی برخوردار باشد. برای داشتن این ویژگی ها، در لباس از دو جنس کولار و نومکس استفاده شده است، نومکس در مقابل آتش و حرارت بالا، مقاومت بسیار مطلوبی دارد. کولار که توسط متخصصان پلیمری ساخته شده است ویژگی انعطاف پذیری را به لباس می دهد.

لباس فرم آتش‌نشانی

حتما می دانیدلباس فرم آتش نشانی از بهترین پارچه های صنعتی و با کیفیت ترین نوع دوخت انجام می شود . لباس فرم از جمله الزاماتی می باشد که در شروع هر نوع کاری برای یکسان سازی کارکنان و کارگران توسط مجموعه یا کارفرما صورت می گیرد. که این لباس فرم از سه قسمت تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد:

  • لایه ی بیرونی : در رابطه با لایه بیرونی باید ذکر کنیم که وظیفه آن محافظت از آتش می باشد، که باید در برابر آتش از مقاومت بالایی برخوردار باشد. از دیگر ویژگی های آن می توان مقاومت خوب آن در برابر انفجار را مثال زد. شاید بتوان این طور بیان کرد که مهم ترین قسمت لباس را لایه بیرونی آن تشکیل می دهد و محافظت اصلی از بدن را این قسمت انجام می دهد. به صورتی که اگر اشکالی در این قسمت لباس داشته باشید دیگر نمی توانید محافظ خوبی برای بدن داشته باشد.
  • لایه ی میانی لباس فرم آتش نشانی : لایه ای است با ویژگی های ضد رطوبتی که از ورود و خروج هر نوع رطوبت به داخل لباس پیشگیری می کند. محافظت این لباس از بدن به این صورت می باشد که از سوختن توسط آب جلوگیری می کند و از گرمای بسیار زیاد نیز جلوگیری خواهد نمود. ضمن اینکه سبب گردش هوای بهتر در لایه های لباس نیز می شود.
  • لایه داخلی : این لایه باید به شکلی طراحی شود که کاملا ضد گرما باشد و از آتش گرفتن لباس جلوگیری نماید.

لباس آتش نشانی | شارژ کپسول آتش نشانی | تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج

لباس کار آتش نشانی یکسره

به جهت جلوگیری از آسیب های موجود در محیط کار و به ویژه شغل آتش نشانان، هر کارگر باید از لباس کار ایمنی متناسب با نوع شغلش خود استفاده نماید تا بدن آن در برابرعوامل محیطی محفوظ بماند. لباس کارها معمولاً به صورت یک تکه و یا دو تکه،  پیراهن شلوار و یا  کاپشن شلوار می باشند که شما عزیزان می توانید انواع گوناگون آن را از تجهیزات آتش نشانی و لباسکار آذین تهیه نمایید.

آتش نشانی آذین

برای خرید و اطلاع از قیمت انواع بهترین تجهیزات آتش نشانی ، تجهیزات ترافیک و لباس کار و شارژ کپسول پودر و گاز در کرج می‌توانید با تجهیزات آتش نشانی آذین در کرج در  تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید